Над 1100 фармацевти взеха участие в специализирани уебинари, посветени на промените във фармацевтичното законодателството и здравния софтуер

Отдел Стратегически проекти на ФЬОНИКС Фарма организира и проведе първите по рода си специализирани уебинари за фармацевти, посветени на ключовите промени в регулаторната рамка и тяхното отражение върху ежедневната работа в аптеките.

В рамките на няколко последователни дни се състояха четири безплатни уебинара, които събраха над 1100 участници от цялата страна. Повод за инициативата бяха законодателните промени от 1 юни 2025 г., изискващи навременна адаптация в здравния софтуер.

Екипът на Здравен софтуер вложи сериозни усилия, за да внедри промените в нашия здравен софтуер Аптека Експерт 2 под формата на интуитивни и надеждни дигитални решения. За да подпомогнем нашите клиенти в плавното преминаване през този преход, уебинарите предложиха ясно и систематизирано обобщение на новите изисквания и практическите им отражения в софтуера. Благодарение на това, нашият софтуер осигури най-безпроблемния преход за аптеките в този регулаторно интензивен период.

Съществена част от всеки уебинар бе сесията с въпроси и отговори, в която фармацевтите имаха възможност да задават въпроси по реални казуси и да получат отговори от нашите експерти.

Изразяваме нашите специални благодарности на нашите колеги от Стратегически проекти, Здравен софтуер и Маркетинг и комуникации за екипната работа.

С тази инициатива поставяме основата за бъдещи уебинари по актуални теми, свързани с регулации, технологии и предизвикателства пред аптечния бизнес, и обучения за повишаване на квалификацията.